USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Anavatan sevdalıları nöbette

Bugün gündüz saatlerinde başkent Priştine’de, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ve Türkiye karşıtı eylemde bulunanlara tepki gecikmedi. Akşam saatlerinde KDTP Prizren Şubesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına; KDTP Genel Başkan Adayı ve Milletvekili Fikrim Damka, KDT Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Müferra Şinik, şube yöneticileri ve partililer katıldı. Asker selamı ile Mehmetçiğe ve Türkiye’ye […]

Anavatan sevdalıları nöbette
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bugün gündüz saatlerinde başkent Priştine’de, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ve Türkiye karşıtı eylemde bulunanlara tepki gecikmedi.

Akşam saatlerinde KDTP Prizren Şubesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına; KDTP Genel Başkan Adayı ve Milletvekili Fikrim Damka, KDT Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Müferra Şinik, şube yöneticileri ve partililer katıldı.

Asker selamı ile Mehmetçiğe ve Türkiye’ye selam yollayan Kosova Türkleri, yayınladıkları bildiride şu görüşlere yer verdi;

“Gün içerisinde sözde insan hakları adına Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alarak, Kosova kamuoyunu ve halkımızı yalan yanlış bilgilerle yönlendirmeye çalışan gruplara karşı Kosova halkını aydınlatmak için toplanmış bulunmaktayız.
Türkiye Cumhuriyeti’nin meşru haklarından doğan ve sınır güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine yönelik Suriye topraklarında başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nın, uzun zamandır Suriye’de devam eden iç savaşı ve bölgedeki PKK/YPG ve DAEŞ tehdidini sonlandırmak, bölgede yeniden barış ve huzur ortamının tesisi amacıyla gerçekleştirildiğini bir daha vurgulamak isteriz.

Uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde ve sivil halkın hedef alınmadan bölgenin terör örgütlerinden arındırılması ve evlerini terkeden sivil halkın bölgede oluşturulacak güvenli alana yeniden dönmesi amacını taşıyan Barış Pınarı Harekatı’na tam destek sunmaktayız.

Kosova basınında konu ile ilgili halkı yalan yanlış haberlerle Türkiye’nin bölgede insanlık suçu işlediğine dair asılsız suçlamalarda bulunan Kosova’daki bazı gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarına, aynı harekatın 1999 yılında Türk askeri tarafından Kosova’ya da yapıldığını ve halkımızı Miloşeviç zulmünden kurtardığını. Bu sayede Mehmetçiğin Kosova halkının yaralarını sardığını bir daha hatırlatmak isteriz.
Ülkemizde terör örgütü propagandası yapan bu tür derneklerin Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerimize zarar vermeye çalıştıkları apaçık ortadadır. Bu tür olayların Kosova’da tekrarlanmaması için yetkilileri gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz.
Unutulmamalıdır ki, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin yıllarca ülkemizin bağımsızlık sürecinde ve sonrasında sunmuş olduğu destek karşısında Kosova halkının ve yetkililerinin sessiz kalmaması gerekmektedir.

Belirli dış güçlerin kirli emellerini gerçekleştirmek amacıyla finanse edilen ve çalışmalar gerçekleştiren bu gruplara karşı halkımızı bilinçli ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Türkiye karşıtı bu tür eylem ve söylemleri, Kosova Türk toplumu olarak ve partimiz adına esefle ve şiddetle kınadığımızı bir daha vurgulamak isteriz.

Bu duygu ve düşüncelerle kamuoyunu konuyla ilgili aydınlatma amacıyla yapılan basın açıklamamıza katıldığınız için siz değerli parti üyelerimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, kıymetli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.”

 

YORUMLAR


    0 YORUM