USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Başbakan Kurti Mamuşa’da

Kosova Başbakanı Albin Kurti, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı nedeniyle bugün ülkenin tek Türk belediyesi olan Mamuşa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Kurti’ye kabinenin Boşnak kökenli Yerel Yönetimler Bakanı Emilija Redžepi ile hükümetin düşmesine ret oyu veren Türk milletvekili Fidan Brina Jilta eşlik etti. Mamuşa’ya gelişinde Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ve belediye yöneticileri tarafından karşılanan Başbakan […]

Başbakan Kurti Mamuşa’da
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kosova Başbakanı Albin Kurti, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı nedeniyle bugün ülkenin tek Türk belediyesi olan Mamuşa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Kurti’ye kabinenin Boşnak kökenli Yerel Yönetimler Bakanı Emilija Redžepi ile hükümetin düşmesine ret oyu veren Türk milletvekili Fidan Brina Jilta eşlik etti.

Mamuşa’ya gelişinde Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ve belediye yöneticileri tarafından karşılanan Başbakan Albin Kurti, Başkan Krasniç’ten belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Krasniç, belediye olarak Korona virüse karşı alınan önlemler ve yapılan çalışmalarla ilgili de Başbakan Kurti’ye bilgiler aktardı.

Mamuşa’nın bir tarım bölgesi ve Kosova’nın ambarı konumunda olduğuna dikkat çekerek konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, üreticilerin daha kolay şartlar altında üretimlerini gerçekleştirebilmeleri adına tarımcıların desteklenmesini ve bunun yanında tarım arazilerine sulama ve içme suyunun getirilmesini beklediklerini belirtti.

Krasniç ayrıca, Aile Sağlığı Genel Merkezi projesinin imzalanması ve Acil Birim ünitesinin açılması ile ilgili taleplerini Başbakan Kurti’ye iletti.

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramını kutlayarak açıklamalarına başlayan Başbakan Kurti, COVID-19 salgınına karşı alınan geniş ve başarılı önlemler için Başkan Krasniç ve yönetimini kutladı. Başbakan Kurti, “Mamuşa herkesin bildiği gibi çalışkan insanların yaşadığı, Kosova için önemli bir belediyedir. Belediye Başkanımızdan Mamuşa’nın daha da kalkınması için yapılabilecek projeler hakkında bilgiler aldık. Misafirperverliğinden dolayı Başkan Krasniç ve heyetine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM