USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Damka’nın kurmayları belli oldu

Kosova Demokratik Türk Partisi Merkez Yönetim Kurulu yeni Genel Başkan Fikrim Damka başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Damka’nın kurmayları da belli oldu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, MYK üyelerine toplantı gündemini sunduktan sora gerçekleştirilen ilk MYK toplantısında alınacak kararların partileri ve Türk Toplumu adına hayırlı olmasını diledi. Parti içi seçimlerin tamamlanmasının […]

Damka’nın kurmayları belli oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kosova Demokratik Türk Partisi Merkez Yönetim Kurulu yeni Genel Başkan Fikrim Damka başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Damka’nın kurmayları da belli oldu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, MYK üyelerine toplantı gündemini sunduktan sora gerçekleştirilen ilk MYK toplantısında alınacak kararların partileri ve Türk Toplumu adına hayırlı olmasını diledi.

Parti içi seçimlerin tamamlanmasının ardından ilk kez toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nun ana gündem maddelerini; Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter seçimi ile gerçekleşen erken seçim sonuçlarının değerlendirilmesi oluşturdu.

Merkez Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararlar neticesinde; Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine, Damka’nın genel başkanlık yolundaki en büyük destekçisi olan ve Kosova Türk Toplumunu uzun süre parlamentoda temsil eden Müferra Şinik, Toplum ve Halka İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Berkant Curi, Dış İlişkiler, Diğer Parti ve STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine ise Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç seçildi. Partinin yeni Genel Sekreteri ise Varol Bektaş oldu. Ayrıca MYK üyelerimiz tarafından Parti Sözcüsü olarak Furkan Ergüler göreve getirildi.

Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter seçiminin ardından MYK üyeleri, son seçimlerde KDTP’nin Kosova genelinde almış olduğu oy oranını değerlendirdi. MYK üyeleri, partinin yeni yol haritasını belirleyerek, parti ile toplum arasındaki ilişkileri güçlendirecek çalışmalara öncelik verilmesi hususunda fikir birliğine vardı.
Toplantıda önümüzdeki günlerde kurulacak olan hükümette Kosova Demokratik Türk Parti temsileyetinin hangi düzeyde olması ve koalisyon hükümeti programının Türk Toplumu açısından kabul edilebilirliği hususunda görüşler beyan edildi.

YORUMLAR


    0 YORUM