USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Jilta” 23 Nisan isimsiz kahramanlarımızın bizlere armağanıdır”

Kosova Parlamentosu Milletvekili Fidan Birina Jilta, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Jilta; “ Bugünlere gelmemizde büyük emek sarf etmiş değerli büyüklerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi  Fidan Brina Jilta’ıın mesajı şu şekilde; “2009 yılından bu yana geleneksel olarak kutladığımız 23 Nisan […]

Jilta” 23 Nisan isimsiz kahramanlarımızın bizlere armağanıdır”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kosova Parlamentosu Milletvekili Fidan Birina Jilta, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Jilta; “ Bugünlere gelmemizde büyük emek sarf etmiş değerli büyüklerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi

 Fidan Brina Jilta’ıın mesajı şu şekilde;

“2009 yılından bu yana geleneksel olarak kutladığımız 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı, bu topraklarda milli benliğimizi koruma yolunda verilen mücadelelerin ve çekilen çilelerin tarih çerçevesinde bütünleşmesini yansıtmaktadır.
23 Nisan tarihinin bir diğer önemi de; bugünün anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmasıdır. Bu durum toplumumuz ile anavatanımızı ortak paydada buluşturan sayısız unsurlardan biridir.

Ülkemiz Kosova’da da etki gösteren küresel salgın sebebiyle bu yıl bayramımızı toplu olarak kutlayamasak da, içimizdeki coşku ve gurur her zaman canlılığını korumaktadır.

Her daim ülkemiz Kosova’nın yapıcı unsurunu oluşturan toplumumuz, siyasi politikalar, eğitsel çalışmalar, kültürel etkinlikler ve sanatsal faaliyetler ile bu topraklarda varlığını geniş bir çerçevede sürdürmektedir. Bu kapsamda şahsım da, Kosova Türk toplumunu Kosova Parlamentosu’nda milletvekili sıfatı ile temsil etme şerefine nail olmuştur. Toplumumuzun refahı, anayasal haklarımızın korunması ve siyasi sahnede etkinliğimizin arttırılması yönündeki çalışmalarımıza, toplumumuzu temsil ettiğimizin vermiş olduğu sorumluluk bilinci ile ivedilikle devam etmekteyiz.

Balkan coğrafyasında dilimizi, kültürümüzü ve geleneklerimizi bugünlere kadar ayakta tutabilmemiz, geçmişte büyüklerimizin bu uğurda yapmış olduğu fedakarlıklardan kaynaklanmaktadır. Bizlerin bayramımızı sevinç, coşku ve gururla kutlamamız, geçmişte ailelerinden ve zamanlarından fedâ ederek bugünlerin borcunu ödemiş isimsiz kahramanlarımızın bizlere bir armağanıdır.

Bu vesile ile; Toplumumuzun her bir ferdinin 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken, bugünlere gelmemizde büyük emek sarf etmiş değerli büyüklerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bayramımız kutlu olsun!

Ayrıca tüm Müslüman âlemin mübarek Ramazan Ayını kutluyor ve oruçlarımızın kabul olmasını diliyorum.

YORUMLAR


    0 YORUM