USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Krasnic “Çalışmalarımızın meyvelerini topluyoruz”

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic belediye olarak her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirtirken, yapılan çalışmalar sonucunda Tarım Bakanlığından alınan desteklerin % 50 arttığını ifade etti.  Belediye olarak bir tarım bölgesi olan Mamuşa’da her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic, üreticilere verilen destekleri; tarım arazilerine giden yolların düzenlenmesi ve rehabilitasyonu, Domates Festivalinde üreticilere […]

Krasnic “Çalışmalarımızın meyvelerini topluyoruz”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic belediye olarak her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirtirken, yapılan çalışmalar sonucunda Tarım Bakanlığından alınan desteklerin % 50 arttığını ifade etti.

 Belediye olarak bir tarım bölgesi olan Mamuşa’da her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic, üreticilere verilen destekleri; tarım arazilerine giden yolların düzenlenmesi ve rehabilitasyonu, Domates Festivalinde üreticilere tarım araç gereçlerinin dağıtılması, ücretsiz toprak ve su analizlerin yapılması ve Tarım Bakanlığı desteklerinden yararlanmak için hazırlanan sera projelerinin belediye tarafından ücretsiz olarak yapılması şeklinde sıraladı.


Çalışmaların aralıksız şekilde sürdüğünü de ifade eden Başkan Krasnic; “Geçtiğimiz yıl yaptığımız sayısız görüşme ve girişim sonucu sera kazanan üretici sayısı 20 kişinin üzerine çıkarak %50 artmıştır. Bu yıl da bu konudaki çalışmalarımızı ilerletip, belediye olarak çıktığımız ihale ile “BİOKS” şirketine tarımcılarımıza ücretsiz sera projesi hazırlatarak yardımcı olduk. Bunun sonucunda aldığımız bilgilere göre projesini hazırladığımız tarımcılarımızın büyük bir çoğunluğu Tarım Bakanlığından sera kazanmıştır. İki yıldır ciddi bir şekilde gerçekleştirdiğimiz projelerin meyvesini alıyoruz. Belediye- tarımcı işbirliği ile yapılan çalışmalar sonucu kazandığınız bu seralar, belediyemizin ve sizin yoğun çalışmalarınız sonucu kazanılmıştır. Hiçbir kişi veya partinin sizleri bu projeleri kazandırdığına dair ikna çabalarına kanmayınız. Bu kazandığınız sera ve projeler belediyemizin girişimleri ve siz değerli tarımcılarımızın yoğun çabaları ile hakk ederek kazanılmıştır” şeklinde açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR


    0 YORUM