USD
EURO
ALTIN
istanbul escort |

Yağcılar’a muhtıra; “Bırak git..”

Girdiği son iki seçimde büyük bir hezimet yaşayan ve her defasında faturayı birilerine kesmeyi adet edinen KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın dün yaptığı açıklamalara yanıt gecikmedi. KDTP Prizren Şube Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile Yağcılar’a;”Bir an evvel kongreyi yap, partiyi emin ellere teslim et ve git” dedi Açıklama şu şekilde; KDTP Prizren Şubesi yönetimi olarak […]

Yağcılar’a muhtıra; “Bırak git..”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Girdiği son iki seçimde büyük bir hezimet yaşayan ve her defasında faturayı birilerine kesmeyi adet edinen KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın dün yaptığı açıklamalara yanıt gecikmedi. KDTP Prizren Şube Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile Yağcılar’a;”Bir an evvel kongreyi yap, partiyi emin ellere teslim et ve git” dedi

Açıklama şu şekilde;

KDTP Prizren Şubesi yönetimi olarak seçilmiş olduğumuz yaklaşık ikibuçuk aylık geçen bu süre zarfında, Genel Başkanlık seçiminin kasıtlı bir şekilde yapılmaması ve beklenmedik erken parlamento seçimlerinin araya girmesi münasebetiyle şube yönetimi olarak halkımız ve parti içinde tansiyonun yükselmemesi için herhangi bir bildiri yayınlamadık. Fakat dün Mahir Yağcılar tarafından yayınlanan ve şubemizi hedef alan bir yazı sonrası şube yönetimine halkımızı bilgilendirmek için cevap hakkı doğduğuna karar verdik.

6 Ekim’de gerçekleşen erken genel seçimlerinde KDTP oylarınında ülke genelinde bir düşüşünün yaşandığı ortadadır. Başta Prizren Şubesi olmak üzere, %30 luk oy düşüşünün sebebi, bir önceki yönetim kurulunun yanlış politikalarıdır.

2017 Belediye seçimlerinde PDK ile koalisyon yapmış bir şubenin başka bir partiyle sırf 2 müdürlük almak için gece yarısı partner değiştirip gayri resmi bir koalisyona girmesi halkımızda şaşkınlık yaratarak seçmenimizi partiden uzaklaştırmıştır.

Yerel seçimlerde ‘Belediye Başkan Yardımcılığını alacağız’ vaadiyle halkımızı kandırıp oy isteyenler, sırf 2-3 kişinin çıkarı için bu koltuğu Boşnak topluluğuna hediye edip, KDTP Prizren tarihinde ilk defa Türk seçmeninin oylarıyla Belediye Başkan Yardımcılığına bir Boşnak temsilcisini seçtirmiştir.

Parlamento seçimler öncesi Prizren Belediyesi KDTP Meclis Üyesi bir bayanın, halkın oylarını hiçe sayarak, belediyede bir memur koltuğuna yerleşmesi için görevini bırakması, şube tarafında atanmış yetkili bir kişinin görevini kötüye kullanma iddasıyla mahkeme tarafından dava açılması, parlamento seçimlerine bir gün kala söz konusu videonun birileri tarafından sosyal medyaya servis edilmesi konularını göz ardı edip, yaşanan oy düşüşünü iki aylık yönetim kuruluna maal etmeye çalışması Mahir Yağcılar’daki akıl tutulmasının en iyi örneğidir.

KDTP tarıihinde ilk defa bir seçim parti proğramı olmadan genel başkansız yürütülmüştür. Yağcılar, Haziran seçimlerinde ağır bir yenilgi almış olmasına rağmen kirli senaryolarla genel başkanlık seçimini ertelemiştir. Bununla birlikte Mahir Yağcılar, Prizren Şube seçimlerinin yapıldığı gün artık milletvekili ve genel başkan adayı olmayacağını açıkça ifade etmesine rağmen, sözde birliği sağlayacağı iddiasıyla herkesi şaşırtarak adaylığını tekrar koymuştur. Ancak iddasının aksine bu süreçte Parti Merkez Ofisi dışında sezonluk 2-3 ofis açarak ayrılığı körüklemiş ve halkın kafasını karıştırmaya devam etmiştir. Seçim sonuçlarının en ağır bedellerinden biri de, bu partiyi hiçe sayarak görev süresi bitmesine rağmen genel başkanlık koltuğunu hala gasp etmesi, durumun buralara kadar gelmesine sebep olmuştur. Bu güne kadar KDTP dışında 2 Türk partisinin ve 1 bağımsız milletvekili adayının çıkmasına sebep olan birinin, parti içindeki bütünlüğü sağlayacağını iddia etmesi ne kadar sağlıklıdır. Parti bütçesini kullanarak yaptığı her kampanyada sadece en güçlü 5’li diye tabir ettiği adayları çağırarak diğerlerini devre dışı bırakmaya çalışması bölücülüğün en iyi örneğidir. Gayri resmi sonuçlara göre Prizren’deki oyların yaklaşık %60’ını almaya başarmış milletvekili adaylarımızı bölücülükle suçlamak ve bunu sosyal medya üzerinde paylaşmak sadece kendi başarısızlığını örtmek istemesidir. Mahir Yağcılar’ın yazısının bir başka ilginç tarafı da şudur; sadece Prizren’deki oy düşüşüne değinirken, kendisini desteklemeyen KDTP Priştine Şubesinin %50’lik oy artışını tebrik etmemiş, Gilan Şubesinde %30’luk oy kaybına da nedense hiç değinmemiştir. Bizler Prizren Şubesi yönetimi olarak Kosova Parlamento Seçim sürecinin bitmesinden sonra devraldığımız enkazı yeniden ve daha sağlıklı bir şekilde inşaa ederek, küstürülmüş seçmenimizi ve halkta kaybettirdikleri güveni tekrar tesis ederek, eskisi gibi partiyle ve şubemizle kucaklaştıracağız. Kendi sorumluluğunda olan genel seçimlerin başarısız sonucunu şubemize yıkmaya çalışan Mahir Yağcılar’ın bu çıkmazları aşması için parti genel başkanlık seçimini bir an önce düzenleyip, partimizi halkın istediği emin ellere emanet etmesi gerekmektedir

 

YORUMLAR


    0 YORUM